Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus paroda

„276 žingsniai link EUROPOS“ kirto Lietuvos-Latvijos sieną ir yra eksponuojama Bruknos dvaro Šventųjų apaštalų koplyčios žiemos sode, kur veši žaluma ir gieda paukščiai. Aplinka artima medinėms Šnipiškėms!!!

Algimanto Aleksandravičiaus fotografija

Energetikos ir technikos muziejų.

2021 metų vasarą Šnipiškių kontrastingoji dalis buvo pristatyta Palangoje, ant vilos RAMYBĖ medinio pastato sienų. Rudenį paroda vėl grįžo į sostinę ir buvo eksponuojama paveldo parodoje HERITAS,

276 metų dieną 276 kieme ,

Algimanto Aleksandravičiaus fotografija

verslo centre LVIVAS bei Registrų centro patalpose Lvivo gatvėje, šalia kontrastingosios miesto erdvės.

2022 metų rugsėjį paroda pasiekė Kauną - Prekybos ir pramogų centrą AKROPOLIS.

Paroda pradėjo savo kelią 2020 metų rugsėjo 13 dieną Rudens, šventės metu Vilniaus Skansene, Giedraičių gatvėje ant medinės tvoros. Būtent šioje sostinės istorinio priemiesčio Šnipiškių dalyje gimė fotografijų ciklas, kur šimtamečiai medinukai kontrastuoja su sparčiai dygstančiais stikliniais dangoraižiais. https://www.delfi.lt/kultura/naujienos/meno-galerija-ant-medines-tvoros-tik-276-zingsniai-nuo-europos-unikalus-rajonas-patrauke-algimanto-aleksandraviciaus-aki.d?id=85301035

Koplyčia yra armėnų apaštalų bažnyčios Kars katedros kopija. Kars katedra (Turkija) – kupolinis mūrinis pastatas, statytas X amžiuje pagal armėnų sakralinių pastatų tradicijas, įsikūręs Armėnijos kalnyne, netoli Armėnijos sienos ir 1993 metais paverstas mečete. Pamažintas Kars katedros architektūros šedevras stovi Bruknos dvaro teritorijoje, kurį savo rankomis pastatė katalikų kunigas Andrejs Mediņš ir sveikstančių priklausomų žmonių bendruomenės gyventojai.

Seną Bruknos dvarą, kuriame buvo įkurdinta kiaulių ferma, naujam gyvenimui prikėlė tie patys žmonės: Andrejs Mediņš ir „Kalno palaiminimų bendruomenė“ - „Kalna svētību kopienā“ .

Paroda rengiama kartu su Medinės miesto architektūros muziejumi. https://mmam.lt